Hráčská fotbalová unie řeší spor i za hranicemi ČR

Díky dobrým výsledkům v řešení sporů mezi hráči a kluby v České republice se na Hráčskou fotbalovou unii rozhodli obrátit i fotbalisté ze sousedního Slovenska – konkrétně z klubu Inter Bratislava.

Celý článek

HFU znovu zve k jednání Českou asociaci fotbalových hráčů (ČAFH)

Je obecně známo, že v České republice působí hned dvě hráčské asociace, které podle svých možností a představ obhajují práva současných i bývalých fotbalistů a poskytují jim pomoc v různých fotbalových i mimo-fotbalových situacích. Jedná se o naši Hráčskou fotbalovou unii (HFU) a Českou asociaci fotbalových hráčů (ČAFH).

Celý článek

Situace v klubu FK Hodonín je stále velmi napjatá

Před nedávnem jsme Vás informovali o znepokojivé situaci v klubu FK Hodonín, který po pádu z Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) dluží několika svým hráčům peníze nejen na výplatách. Tito hráči se proto obrátili s prosbou o pomoc s vyřešením situace na HFU.

Celý článek

HFU má nového partnera. Společnost mBlue bude pomáhat členům Unie s hledáním zaměstnání po kariéře.

Mnoho sportovců po ukončení své profesionální kariéry nemá zajištěnou vlastní budoucnost a tak musí řešit, co dělat dál. Pomocnou ruku jim v tom podává HFU, nově i ve spolupráci se společností mBlue human resources.

Celý článek

Znepokojivá situace v klubu FK Hodonín

Na Hráčskou fotbalovou unii se v posledních dnech obrátilo hned několik hráčů fotbalového klubu FK Hodonín, který po pádu z Moravskoslezské fotbalové ligy (MSFL) dluží hráčům peníze nejen na výplatách.

Celý článek

Proběhla 3. řádná valná hromada HFU

Dne 26. 6. 2019 se na botelu Albatros v Praze uskutečnila již 3. řádná valná hromada Hráčské fotbalové unie, která byla otevřena všem členům i zástupcům veřejnosti. 

Celý článek

Patroni HFU mají za sebou rušný týden. Voňková míří do Ajaxu, Hübschman jmenován osobností ligy

S Hráčskou fotbalovou unií již spojilo své jméno mnoho špičkových současných i bývalých fotbalistů. Jsou ve vedení HFU, tvoří její jádro, členskou základnu či jinak podporují aktivity Unie. Mezi nejznámější jména z řad širšího vedení HFU patří bezesporu patroni unie Tomáš Hübschman a Lucie Voňková. A okolo obou bylo v tomto týdnu velmi živo.

Celý článek

HFU apeluje na hráče: Myslete na budoucnost, spořte během kariéry a vyvarujte se hazardu

Jedním ze základních bodů činnosti Hráčské fotbalové unie je starost o po-kariérní život profesionálních fotbalistů, které Unie nabádá ke spoření a nabízí jim pomoc při hledání práce, či různé formy doškolování v rámci i mimo fotbalového prostředí. Krom toho HFU šíří mezi fotbalisty osvětu v problematice sázení a hazardních her, se kterým má problém nemalá část hráčů. O tom, že tento problém mívá vážné následky, se můžete přesvědčit z rozhovoru s Milošem Buchtou pro MF Dnes, jehož zkrácený přepis Vám přinášíme.

Celý článek

3. Řádná valná hromada HFU se uskuteční ve středu 26. 6. 2019

AKTUALIZOVÁNO Výkonný výbor HFU svolává letošní řádnou valnou hromadu na středu 26. 6. 2019. Tato se uskuteční od 18:00 na botelu Albatros v Praze. Všichni členové HFU jsou srdečně zváni (pokyny pro registraci na valnou hromadu na konci textu).

Celý článek

HFU hlásí další úspěšně vyřešený spor mezi hráčem a klubem ohledně nevyplacené mzdy

Na Hráčskou fotbalovou unii se obrací stále více hráčů, kteří nedostali v nedávné minulosti výplatu, která jim náleží podle uzavřené hráčské smlouvy. Posledním vyřešeným případem byl spor hráče Tomáše Ťoka se třetiligovým FK Hodonín.

Celý článek

Blíží se další pravidelné zasedání Nadačního fondu HFU

I ve druhém kvartálu roku 2019 budou představitelé Nadačního fondu HFU na svém pravidelném zasedání rozhodovat o projektech, které Nadační fond Hráčské fotbalové unie finančně či jinak podpoří. Na tomto rozhodování se můžete podílet svými návrhy i vy!

Celý článek

Trenér Loučka: Přijímačky na A licenci jsou náročné, ale já mám vždy jen ty nejvyšší ambice

Jedním ze studentů trenérské A licence v tomto roce je i člen vedení HFU Luboš Loučka. Jelikož je o studium trenérských licencí nejen mezi členy HFU velký zájem, rozhodli jsme se Luboše vyzpovídat pro náš web:

Celý článek

Nadační fond HFU obdaroval dalšího těžce nemocného ex-fotbalistu.

Nadační fond HFU pravidelně přispívá lidem, kteří jsou spjati s fotbalem a kteří se dostali zejména ze zdravotních důvodů do těžké životní situace. Často se jedná o úrazy či onemocnění, kvůli kterým musí hráč ukončit fotbalovou kariéru.  

Celý článek

Blíží se pravidelné zasedání Nadačního fondu HFU

Na začátku roku 2019 budou představitelé Nadačního fondu HFU na svém pravidelném zasedání rozhodovat o projektech, které Nadační fond Hráčské fotbalové unie finančně či jinak podpoří. Na tomto rozhodování se můžete podílet svými návrhy i vy!

Celý článek

HFU pokračuje v návštěvách profesionálních fotbalových klubů

Ještě před koncem podzimní části sezóny stihli zástupci HFU navštívit šatnu druholigové MFK Chrudim, čímž ukončili letošní kolo návštěv kabin klubů 1. a 2. ligy. Další návštěvy jsou naplánovány na začátek roku 2019, kdy bude ve většině klubů probíhat zimní příprava.  

Celý článek

HFU řeší vícero sporů hráčů s klubem FK Viktoria Žižkov

Hráčská fotbalová unie za dobu své existence řešila několik sporů hráčů s kluby, zejména v záležitosti neproplacené či zpožděné mzdy. Drtivou většinu sporů HFU dotáhla do úspěšného konce ve prospěch hráčů a to i bez předání případu před Sbor rozhodců. Jediný vážnější problém je evidován u sporů s klubem FK Viktoria Žižkov.

Celý článek

Iva Mocová: Chtěla bych trénovat nároďák a možná i kluky. Žena se fotbalem v Česku ještě neuživí

Iva Mocová, jedna z nejúspěšnějších českých fotbalistek, dříve sázela branky za obě pražská S. Dnes se chystá i s pomocí HFU na kariéru trenérky. Přinášíme rozhovor o její kariéře, pohledu na ženský fotbal i o plánech do budoucna.

Celý článek

Nadační fond HFU opět naděloval

V pondělí 29.10. před utkáním SK Slavia Praha – FK Dukla Praha proběhlo v pražském Edenu předání šeku od Nadačního fondu HFU na 20 tisíc korun pro 14letého Matěje z Miletína. Ten bojuje s vážnou nemocí, která mu zabraňuje hrát jeho milovaný sport.

Celý článek

Unie podporuje vzdělávání: trenérské kurzy a přípravný seminář na přijímačky pro členy HFU

Blíží se doba přijímacích řízení na trenérské kurzy pro nadcházející rok. Studijní programy na trenérské profesionální A licence budou probíhat na dvou místech (Praha a Olomouc), HFU k nim nabízí pro své členy přípravný seminář na přijímačky. Dále je vypsáno hned několik kurzů na C a B licence.

Celý článek

Vyjádření vedení HFU k mediálnímu prohlášení Markéty Haindlové v DVTV ze dne 5. 10. 2018.

Vzhledem k opakovaným a nepodloženým mediálním atakům ze strany Mgr. Markéty Haindlové, předsedkyně ČAFH, vydalo vedení HFU následující prohlášení:

Celý článek

Zasedalo vedení Nadačního fondu HFU

V úterý 9. 10. v 13:00 zasedalo v pražském hotelu Pyramida vedení Nadačního fondu HFU a vybíralo projekty, které NF HFU v příštích měsících finančně i jinak podpoří.

Celý článek

Vysokoškolák Jiří Krejčí: Zajímat se, číst, pracovat na sobě. Hrát fotbal, a třeba i studovat.

Inženýr Jiří Krejčí. Na dresu – na zádech Ing. nenosí, ostatně to asi ani nejde. Zato, když od něho dostanete emaily, u podpisu se zkratka Ing. někdy objeví…

Celý článek

Evropská liga, Jablonec ve Francii: Fukal okomentuje v televizi Hübschmana

Televizní stanice Nova Sport 1 vysílá zítra přenos utkání Evropské ligy Rennes – FK Jablonec. Hostem ve studiu je Milan Fukal, na hřišti nebude chybět kapitán českého celku Tomáš Hübschman.

Celý článek

Blíží se termín přijímacích zkoušek ke studiu trenérských A licencí. HFU nabízí svým členům pomoc

Pokud chcete v roce 2019 studovat profesionální trenérskou A licenci, nepromeškejte termín 31. 10., do kdy je nutné mít podanou přihlášku ke studiu. Členové HFU se mohou zúčastnit přípravného semináře na přijímačky.

Celý článek

Pravidelné zasedání Nadačního fondu HFU

Na začátku října budou představitelé Nadačního fondu HFU na svém zasedání rozhodovat o projektech, které Nadační fond finančně podpoří.

Celý článek

Dluží vám klub na výplatách? HFU nabízí pomoc

Opět se blíží doba, kdy licenční komisař FAČR bude kontrolovat bezdlužnost profesionálních klubů vůči jejich hráčům. Situace okolo nevyplacených výplat je sice rok od roku lepší, někde se však stále výplaty zpožďují.

Celý článek

HFU doporučuje hráčům kontrolu registrace smluv na FAČR

Hráčská fotbalová unie doporučuje všem hráčům, aby si zkontrolovali, zda mají řádně zaregistrovanou hráčskou smlouvu na Fotbalové asociaci České republiky (FAČR). Toto doporučení se týká především hráčů z nižších soutěží, kteří mají standardní profesionální smlouvu.

Celý článek

Co dělat po kariéře? HFU nabízí pomoc

Mnoho sportovců po ukončení své profesionální kariéry nemá zajištěnou vlastní budoucnost a tak musí řešit, co dělat dál. Pomocnou ruku jim v tom podává HFU ve spolupráci s CAIHP skrze společnou platformu ELIIT (Education, Law, Investment, Insurance, Taxes).

Celý článek

Účast na ČEROZ CUPu a další peníze pro Nadační fond HFU

V sobotu 30. 6. se zástupci HFU zúčastnili charitativní akce ČEROZ CUP, pořádané stejnojmennou firmou, která sdružuje největší obchodní a významné pěstitelské společnosti ovoce a zeleniny střední Evropy.  

Celý článek

Bilance kempu HFU: Čtyři hráči začínají nový týden v profesionálních klubech

Fotbalový kemp HFU pro hráče bez angažmá skončil teprve v sobotu přípravným zápasem v Táboře a už v tomto týdnu se hned čtyři jeho účastníci připravují v profesionálních týmech 1. a 2.ligy. Tady jsou jejich jména i s komentářem Romana Bednáře, který je na tréninkovém soustředění Unie trenérsky vedl. 

Celý článek

Kemp HFU skončil. Tým hráčů bez angažmá odehrál přípravný zápas s Táborskem

Joma kemp HFU pro hráče bez angažmá vyvrcholil přípravným zápasem v Táboře proti domácímu druholigovému celku FC MAS Táborsko. Mužstvo HFU po bojovném výkonu podlehlo 0:3.

Celý článek

Roman Bednář: Chci se věnovat trénování, fotbal je hlavně o mentalitě

Prožil úspěšnou fotbalovou kariéru, coby hráč prošel nejvyššími ligami v Česku, Skotsku (Heart of Midlothian), Anglii (West Bromwich Albion) a Turecku. Před dvěma lety se Roman Bednář rozhodl pověsit kopačky na hřebík a začal s trénováním. Nyní vede skupinu hráčů bez angažmá na kempu, který zorganizovala Hráčská fotbalová unie.

Celý článek

Seznam účastníků kempu HFU

Kemp HFU pro hráče, kteří hledají nové angažmá, se úspěšně rozběhl. Tady je seznam jeho účastníků, včetně jejich současných fotbalových cílů.

Celý článek

Joma kemp Hráčské fotbalové unie pro hráče bez angažmá odstartoval

V pražských Třeboradicích byl v pondělí 18.června zahájen dlouho očekávaný přípravný kemp HFU pro hráče, kteří nemají zajištěné angažmá pro příští sezonu. V odpoledních hodinách se trenérům Malurovi a Bednářovi hlásilo 15 borců z týmů napříč českými ligami.

Celý článek

Lucie Martínková se vrátila po zranění, vstřelila gól za národní tým a zve na kemp HFU!

Lucie Martínková, útočnice národního týmu a členka vedení HFU, se vrátila po vleklém zranění a v úterním zápase proti Faerským ostrovům vstřelila důležitý gól. Češky i díky jejímu zásahu vyhrály 4:1 a mají tak stále teoretickou šanci na postup na mistrovství světa.

Celý článek

Tomáš Hübschman: Jak jsem se vozil se světovými hráči po Vltavě na parníku a jak Brückner sháněl fixy

O rozlučce fenomenálního fotbalisty Tomáše Rosického, kterou prožil jako přímý účastník na osobní pozvání právě od kamaráda a bývalého spoluhráče TR10, píše na hfu.cz patron Hráčské fotbalové unie Tomáš Hübschman, jenž sám vyhrál Pohár UEFA se Šachtarem Doněck. O tom, co dělo na stadionu na Letné i o tom, co dělo den před a večer po exhibičním zápasem světových hvězd (mj. Lehmann, Evanílson, Cesc Fábregas, Clichy, Robin Van Persie, Hleb, Dedé, Koller, Jankulovski, Poborský, Grygera).

Celý článek

HFU založila svůj Nadační fond

Oficiální představení Nadačního fondu HFU proběhlo v pátek 1. 6. u příležitosti charitativního zápasu pořádaného firmou Ivo Ulicha M&T v Dobrušce, kterého se zúčastnilo hned několik známých tváří. Na této akci byl též firmou M&T, která slavila výročí, předán první šek v hodnotě 30 000,- pro Nadační fond HFU.

Celý článek

Své zkušenosti bude hráčům na kempu HFU z pozice asistenta trenéra předávat Roman Bednář

HFU hlásí na svůj červnový kemp pro hráče bez smluv zvučnou posilu! Trenérský tým na kempu totiž doplní bývalý hvězdný útočník Roman Bednář.

Celý článek

Setkání s médii: Sportovci a jejich budoucnost po kariéře

O tom, co čeká bývalé fotbalisty, hokejisty a další sportovce po skončení jejich aktivní kariéry diskutovali se zástupci médií členové Hráčské fotbalové unie, Asociace hokejistů a Basketbalové hráčské asociace. Na setkání s médii v Praze byli například Milan Fukal, Karol Kisel, Tomáš Pešír, David Kalivoda, Marek Černošek nebo Pavel Pumprla. Diskutovat přišel i renomovaný hokejový trenér Marek Sýkora. 

Celý článek

Kemp se vrací domů!

Dvoutýdenní fotbalové soustředění pro hráče bez angažmá se vrací pod organizaci HFU a jejího předsedy, Tomáše Pešíra – tedy muže, který s tímto projektem v roce 2014 poprvé do Česka přišel. Kemp bude probíhat od 18. 6. 2018 do 30. 6. 2018 ve sportovním areálu pražských Třeboradic.  

Celý článek

Licenční komise FAČR: Profesionální kluby svým hráčům peníze nedluží

Ze zprávy Licenční komise FAČR vydané ke konci sezóny vyplývá, že kluby 1. a 2. ligy nedluží peníze svým hráčům. Všech 32 klubů doložilo veškeré dokumenty od svých hráčů o bezdlužnosti. Licenční komise udělující licenci klubům pro nadcházející sezónu tak tento aspekt v probíhajícím řízení nebude dále řešit. Odpovídá tomuto stavu však i realita?

Celý článek

M.Fukal v televizi při fotbalových přenosech. Osobnosti z HFU jsou vidět a slyšet

Místopředseda Hráčské fotbalové unie, ale především bývalý reprezentant – byl mj. na ME 2000 v Belgii a Nizozemsku – Milan Fukal je hostem televizních pořadů při fotbalových přenosech.

Celý článek

Oznámení. Valná hromada HFU se koná 24.června

Výkonný výbor Hráčské fotbalové unie (dále „HFU“) se sídlem Atletická 2474/8, 169 00 Praha 6, IČO: 057 23 141, v souladu s čl. 16 odst. 1 Stanov HFU, svolává řádnou Valnou hromadu HFU.

Celý článek

Sociální dialog v Praze: HFU jednala s trenéry, kluby, Fotbalovou asociací i agenty hráčů. Hlavně o spoření

Zástupci Hráčské fotbalové unie byli v pondělí 23. 4. 2018 v Praze aktivními účastníky jednání Sociální dialog – tak se nazývá diskuse FAČR, LFA (profesionálních klubů), trenérů, agentů a hráčů. Podobná jednání probíhají v mnoha evropských zemích a mezinárodní organizace UEFA o nich má podrobný přehled. Témata: profesionální smlouvy, motivace hráčů ke spoření na dobu po kariéře, studium trenérských licencí. HFU je od 2. června 2017 jediným oficiálním respektovaným subjektem, který jedná za hráče na území ČR.

Celý článek

Ondřej Herzán před HET ligou Sparta – Jablonec: Je znát, že Sparta teď jde nahoru

Záložník Ondřej Herzán působil 9 let v Itálii (např. US Lecce, Hellas Verona, Spezia Calcio) a u nás 3 sezony v Jablonci a 2 roky ve Spartě Praha. Oba české kluby dodnes pozorně sleduje a tak ho před utkáním HET ligy Sparta – Jablonec oslovily www HFU.CZ „Čekám zajímavý zápas, Jablonec hraje o Evropu a Sparta jde nahoru, doufám, že se fanouškům bude líbit,“ vyslovil se Herzán, který už přes rok pracuje pro Hráčskou unii.

Celý článek

Ivo Ulich: Sport mi dal do života opravdu moc. Hrál jsem ping pong, pak fotbal a teď podnikám

Do svých deseti let běhal blonďatý kluk za míčem na pláckách v Bohuslavicích nad Metují a taky hrál ping pong. A za nějaký čas už mu tleskali fanoušci na velkých stadionech v evropských soutěžích s Hradcem Králové a se Slavií Praha. Prožil 4 roky v Borussii Mönchengladbach a fotbalově poznal i Japonsko (kde působil například s Pavlem Horváthem).

Celý článek

Ambasadorka HFU, fotbalistka roku Voňková: Ať fotbal hrajou holky s klukama

Princezna z Bayernu Mnichov Lucie Voňková pomáhá z pozice ambasadorky Hráčské fotbalové unie českému ženskému fotbalu. „Podmínky u nás v Česku se zlepšily, je tu mnohem více profesionalismu než bývalo. Holky na sobě začaly více pracovat. Trenéři jsou dobří. Je to znát i v Lize mistryň. Chybí jen kvalitní zápasy v domácí lize. Fotbalistky z českých klubů chodí do práce, pak rovnou na tréninky. Je to znát a liga není tolik kvalitní.“

Celý článek

HFU přesvědčí vedení FIFPro, že je v Česku pro hráče ta pravá

Hráčskou fotbalovou unii ve svých stanovách uznává a věcně s ní na čistě profesionální bázi spolupracuje Fotbalová asociace ČR. Respektují ji fotbalové kluby. Ale Mezinárodní federace profesionálních fotbalistů (FIFPro) bude zatím dále uznávat jako svého člena ČAFH, oznámil sekretář FIFPro. 

Celý článek

Průzkum mezi fotbalisty: Finance a budoucnost po kariéře, díl druhý

Fotbaloví profesionálové & přístup k financím. Hlavní zjištění z průzkumu Hráčské fotbalové unie realizovaného se specializovanou agenturou Foresite Marketing. Díl druhý. „Pozor na to, s kým o penězích mluvíte a střezte se některých lidí, kteří vám chtějí s financemi radit,“ varuje hráče Milan Fukal z HFU. Co dělat po kariéře? „Každý není Pavel Nedvěd, aby se stal viceprezidentem Juventusu,“ říká Ondřej Herzán, jenž působil v Itálii.

Celý článek

Jedinečný průzkum mezi fotbalisty. Téma: Finance, díl první

Fotbaloví profesionálové & přístup k financím. Hlavní zjištění z průzkumu Hráčské fotbalové unie realizovaného ve spolupráci s agenturou Foresite Marketing. Díl první. „Pozor na to, s kým o penězích mluvíte a kdo vám chce s financemi radit,“ varuje Milan Fukal (na foto), místopředseda HFU a člen Etické komise Fotbalové asociace.

Celý článek

Josef Divíšek: HFU je pro fotbalisty velmi prospěšná

HFU má na svém kontě další zdárně vyřešený spor. Tentokrát se na nás se svým problémem obrátil sedmadvacetiletý hráč 1. FC Slovácko Josef Divíšek. A jak byl s naší prací spokojen popisuje v následujícím rozhovoru.

Celý článek

Rok činnosti Hráčské fotbalové unie

Před pár dny uplynul rok, kdy byla Hráčská fotbalová unie oficiálně představena. Za 1 rok se toho stalo opravdu hodně. Nejdříve se Unie musela dostat do povědomí klubů a sportovních institucí, komunikujeme s LFA (Ligovou fotbalovou asociací). Členové demokraticky zvolili vedení HFU. To bylo období sportovní diplomacie. Pak přišly návštěvy v klubech a poskytování širokého servisu pro fotbalisty.

Celý článek

Bývalý slovenský reprezentant Jakubko: Za HFU je vidět kus dobře odvedené práce

Na návštěvu za Hráčskou fotbalovou unií přijel bývalý slovenský reprezentant Martin Jakubko. V Praze strávil dva dny, ve kterých zblízka poznal práci HFU. A z fungování celé Unie je nadšený.

Celý článek

Martin Abraham se dvěma ligovými tituly: Jsem voják a nemám rád automaty!

Martin Abraham má na kontě dva tituly – ligu vyhrál se Slavií (2007/08) a s Libercem (2005/06). Působil také ve Spartě, Mladé Boleslavi, na Kypru i v Německu. Tvrdohlavý otevřený kluk vždy říkal, co si myslí. To se o něm ví. Teď pracuje v Armádě ČR u chemiků. V rozhovoru pro hfu.cz mluví o zodpovědnosti hráčů, o dobrém nápadu spoření profesionálních fotbalistů i o svém současném působení v krajském klubu.

Celý článek

Rok od vzniku Hráčské fotbalové unie

Hráčská fotbalová unie byla oficiálně založena a představena v únoru 2017.  Za jeden rok se toho stalo opravdu hodně. Nejdříve se Unie musela dostat do povědomí klubů a sportovních, nejen fotbalových, institucí, členové demokraticky zvolili její vedení.

Celý článek

HFU pomáhá nejen prvoligovým fotbalistům, řešíme problémy i z nižších lig

Hráčská fotbalová unie je otevřena všem fotbalistům – jak profesionálům, tak amatérům. Důkazem toho může být i případ Alexe Řeháka, který se na nás obrátil s prosbou o pomoc při svém přestupu z třetiligového HFK Olomouc do TJ Valašské Meziříčí.

Celý článek

Novým partnerem HFU se stala společnost AAA Auto

Hráčská fotbalová unie neustále zlepšuje servis pro své členy a s tím souvisí i navazování nových partnerství. To nejnovější jsme stvrdili 23. 1. 2018 podpisem smlouvy se společností AAA Auto, respektive s její dceřinou společností Mototechna, na partnerské akci v pražském Edenu.

Celý článek

Fotbalista Luboš Loučka byl málem doktor, teď trénuje mladé sparťany

Byl zrovna Silvestr, když Luboš Loučka zvedl mobil. „Míša Horňák mi volá…“ podivil se nahlas. Ten hovor byl veledůležitý, takový top telefonát uplynulého roku 2017. Michal Horňák, bývalý slavný obránce a nyní kouč juniorky Sparty, mu nabídl spolupráci: „Pojď se mnou trénovat!“

Celý článek

2018! Přání Hráčské fotbalové unie

HFU vám všem přeje nejen do roku 2018 hodně zdraví, štěstí, úspěchy v životě a ve fotbale. A hlavně radost ze hry, ať vás fotbal baví! Co vám Hráčská fotbalová unie nabízí – najdete zde

Celý článek

Antonín Rosa: Fotbal a charitativní projekty, to mě zajímá

Obránce FC Vysočina Jihlava 31letý Antonín Rosa v rozhovoru pro hfu.cz mluví o fair play ve fotbale, o charitativní činnosti i o Vánocích v rodinném kruhu.

Celý článek

HFU pomohla vybrat 121 000,- pro handicapovaného fotbalistu Lukáše Váchu

Hráčská fotbalová unie pomohla vybrat peníze na podporu bývalého fotbalisty Lukáše Váchy, který po nešťastném úrazu páteře ochrnul.

Celý článek

Daniel Zítka: Spoření hráčů? Dá se ušetřit „finanční nádhera“

Pravidelné spoření profesionálních fotbalistů. Odkládání peněz na život po kariéře, spořící fond a vůbec spořící programy pro hráče – to jsou důležitá témata, kterým se v České republice věnuje Hráčská fotbalová unie. Význam zabezpečení hráčů, které předchází krizovým situacím, si uvědomují kluby i sportovní instituce. Tyto věci fungují v zahraničí běžně. Tak třeba v Itálii už 40 let, nedávno se mluvilo o těchto aktivitách v Portugalsku. V Evropě prostě nic vyjímečného. Mnoho českých hráčů, kteří působili venku, takové spoření poznali na vlastní kůži.

Celý článek

Informace HFU o spořícím programu pro profesionální fotbalisty

Pondělí 27. listopadu v Praze ve vile Giardino – Ristorante (Bezová ulice, Braník) od 18:30 hodin.

Celý článek

Milan Fukal potěšil a obdaroval děti z Domova Horní Planá

Malebné jihočeské prostředí, Lipno, Horní Planá. Právě tam se uskutečnilo setkání Milana Fukala, někdejšího reprezentačního obránce, a jeho přátel v Dětském domově. „Bylo to fajn, prožili jsme všichni společně parádní zábavný den a doufám, že jsme dětem přivezli kromě dárků i radost a legraci. Byl jsem tam se svými přáteli, máme takovou skupinu s názvem Papalucha, která podniká různá dobrodružství,“ popsal akci Milan.

Celý článek

Navrátil: Studium hráčů je pro HFU priorita! Zájem tady je, někdy ale chybí čas

HFU klade důraz na to, aby hráči mysleli na svoji budoucnost – především na spoření a na pomoc při jejich pracovním uplatnění po skončení kariéry. A také na vzdělávání, zejména na to trenérské. „Většina fotbalistů by chtěla, až skončí s hraním, zůstat u fotbalu. Často právě jako kouči. Ostatně to není nic vyjímečného, je tomu tak i v zahraničí,“ potvrzuje Jakub Navrátil, člen širšího vedení Hráčské unie.

Celý článek

Francis Koné: Moje cena FIFA Fair Play je důležitá pro Česko. Chci ho zviditelnit.

Uplynulo několik dní, kdy útočník Francis Koné získal ocenění FIFA Fair Play Award. Zdálo by se, že zájem o současného útočníka Zbrojovky Brno pomalu utichl. A není tomu tak, v zahraničí se o jeho činu – záchraně života protihráče přímo na trávníku, pořád píše. Potvrdil to třeba i Ital Alessandro De Felice, dopisovatel jednoho z nejsledovanějších serverů calciomercato.com

Celý článek

Trenér Petr Papoušek: Už jako hráč jsem si zapisoval tréninky

Petr Papoušek má na kontě 5 titulů mistra ligy. 3 v dresu Sparty a 2 za Slovan Liberec. Vzpomínky jsou jedna věc a současnost druhá. Záložník, ročník 1977. A teď v roce 2017 – trenér.

Celý článek

Michael Krmenčík pro hfu.cz: Nesmíme usnout na vavřínech!

Útočník Michael Krmenčík dal v 10 vítězných ligových utkáních Viktorie Plzeň 7 gólů, byl vyhlášen nejlepším hráčem HET ligy za měsíc září. A nedávno v reprezentačním dresu přidal v kvalifikaci MS další dvě trefy – do sítě San Marina.

Celý článek

Rozhovor s trenérem Ondřejem Prášilem nejen o studiu trenérské licence

Když nedávno byli za fotbalisty Písku Milan Fukal a Tomáš Pešír z Hráčské fotbalové unie a diskutovali s nimi o programu a práci pro hráče, tak se rychle po přihláškách do HFU doslova „zaprášilo.“ Jak by ne, když třetiligový tým z jihu Čech trenérsky vede Ondřej Prášil, který na vzdělání klade velký důraz.

Celý článek

Unie směruje hráče ke studiu trenérských licencí

Jak nabídnout trenérské vzdělávání bývalým i ještě současným hráčům – členům Unie a seznámit je se vším, co příprava na dráhu trenéra obnáší. Jaké typy licencí, kdy a kde se studují… O tom mluvili Tomáš Pešír a Zdeněk Šesták z vedení HFU s Vernerem Ličkou ze sportovního oddělení Fotbalové asociace. 

Celý článek
Člen expertní pracovní skupiny HFU Marek Jarolím

Marek Jarolím: Trenér je vzor. Hráče musí posouvat fotbalově i lidsky  

Dvakrát vyhrál titul se Slavií, byl nejlepším hráčem celé ligy v roce 2009, úspěšně působil v Plzni, Jablonci, Liberci i Teplicích. Prožil i zahraniční angažmá v Číně a v Řecku. 

Celý článek

Petr Trapp: Práce po kariéře, ale zároveň ještě i fotbal

Blonďatý záložník působil třeba v Plzni, v Příbrami, ve Slavii ho trénoval současný kouč národního týmu Karel Jarolím. Získal dva mistrovské tituly. Hrál v zahraničí, např. v Řecku a nahlédl i do reprezentace. Teď v 31 letech ukončil profesionální kariéru. Co dál? Řekl si: “Chci spojit slušnou práci s amatérským fotbalem. Úplně skončit, to totiž není vůbec snadné.“

Celý článek

NEDVĚD Pavel

Pavel Nedvěd není ambasadorem ČAFH

Člen vedení HFU Zdeněk Šesták: „Nedvěd není ambasadorem asociace hráčů ČAFH, vím to od něho. Chtít si na facebooku zvednout počet lajků tím, že ČAFH vezme fotografii slavného Pavla Nedvěda, přilepí na ní své logo a gratulaci k jeho narozeninám, to považuju za krátkozraké. A hloupé.“

Celý článek

Ambasadorka HFU Voňková: V Bayernu spoříme automaticky, fotbal nebudeme hrát věčně

Lucie Voňková hraje v útoku Bayernu Mnichov. V rozhovoru pro hfu.cz mluví kapitánka národního týmu o úrovni Bundesligy, o reprezentaci i o své práci v Hráčské fotbalové unii.

Celý článek

Narozeniny patrona HFU. Tomáš Hübschman: Užívám si každý fotbalový den

Slavnému obránci Hübschmanovi je 36. „Na celém fotbale je nejhezčí to hraní. Ve fotbale se dá pracovat i v budoucnu, ale ten aktivní sportovní život je prostě to NEJ. Přeju si tedy hlavně zdraví,“ říká pro www.hfu.cz Tomáš, který v kariéře vyhrál i Pohár UEFA se Šachtarem Doněck.  

Celý článek

Fotbalový soud: Hráči mají díky HFU své zastoupení ve Sboru rozhodců

Diplomatický vliv fotbalových hráčů a jejich Unie sílí každým týdnem. Nejdřív místopředseda a bývalý slavný reprezentant Milan Fukal v Etické komisi Fotbalové asociace. Navíc: HFU – jediný respektovaný partner ve sportovním prostředí při všech oficiálních velkých jednáních za hráče. A teď dva odborní členové ve Sboru rozhodců, nominovaní Hráčskou fotbalovou unií.

Celý článek

Ondřej Herzán: Hráči u nás na práci po kariéře skoro vůbec nemyslí. Unie to musí změnit

Atraktivní pracovní uplatnění sportovců po kariéře není snadné najít. Skoro každý hráč, až přestane profesionálně kopat do míče, by chtěl zůstat u fotbalu. Mimochodem to potvrzuje i průzkum agentury Event Service, která je partnerem Hráčské fotbalové unie. Jenže to se prostě nepovede každému. HFU se tématu věnuje a připravuje nabídku vhodných pozic zaměstnání pro hráče.

Celý článek

Léto HFU: výjezdy do klubů, noví členové a pomoc hráčům

Právní zastupování hráčů v jednání s kluby a také rozvoj vztahů s partnery Unie: třeba se zdravotní agenturou Fall & Get Up, a také s Clarion Hotels a Czech sport travel.

Celý článek

L.Martínková: Ženský fotbal roste, ME to potvrdilo. Profesionalismus k nám brzy přijde

Reprezentantka Lucie Martínková mluví pro hfu.cz o podmínkách a zázemí fotbalu žen v zahraničí i v České republice.

Celý článek

HFU poskytuje právní pomoc zdarma. Spory řeší rychle ve prospěch hráčů

HFU vyřešila za 16 dní případy hráčů z Dukly. Spokojený Košút v Polsku. Rendla získal 170 tisíc korun od Čáslavi. Trapp, Šnirc, Schůt i podvedený Řehák požádali Unii o právní servis.

Celý článek

Adam Varadi už je v MFK Frýdek-Místek. HFU zrychluje administraci přestupů

Bývalý útočník Sigmy Olomouc, ale také třeba Baníku Ostrava Adam Varadi bude hrát za Frýdek-Místek. Stejně jako obránce Lukasz Pielorz. Na Unii hráčů se obracejí fotbalisté, aby pomohla se zrychlením přestupů.

Celý článek

Kondiční trenér Chrobák: „HFU klade důraz na zdraví hráčů. To se mi líbí!“

HFU začala spolupracovat s Markem Chrobákem, úspěšným osobním sportovním trenérem mj. několika známých českých sportovců.

Celý článek

CZECH SPORT TRAVEL a Hráčská unie na Slavii

HFU a její partnerská cestovní kancelář CZECH SPORT TRAVEL připravily na facebooku Unie nedávno zajímavou tipovací soutěž. Vyhrál pan Milan Kounovský a na začátku srpna pojede na AUDI CUP 2017 do Mnichova.

Celý článek

Trenér Plzně Vrba na soustředění v Rakousku: Hoši, jsou tu hosté!

Fotbalisté Viktorie Plzně slyšeli na tréninku v Tyrolsku od kouče, kromě mnoha jiných pokynů, i zvláštní výzvu: „Hej, hoši, dělejte pořádně! Dívají se na vás hosté!“ Pavel Vrba povzbudil své svěřence a zároveň uvítal u hřiště zástupce Hráčské fotbalové unie, kteří přijali pozvání na soustředění do Westendorfu poblíž Kitzbühelu.

Celý článek

Unie pokračuje v návštěvách klubů: ve Varnsdorfu potkala Martina Fenina.

Hráčskou fotbalovou unii zajímají názory hráčů, mluví s nimi přímo v klubech. Na Bohemce pestré názory kluků v čele s Danielem Krchem, ve Varnsdorfu trénuje Martin Fenin.

Celý článek

Milan Fukal je místopředseda Hráčské fotbalové unie

Ve volbách 25. června rozhodli členové HFU, sami hráči, o vedení Unie. Předseda je Tomáš Pešír. Místopředsedou se stal 3. července Milan Fukal, to potvrdil výkonný výbor na svém prvním zasedání po zvolení. Dalšími členy VV jsou Matúš Kozáčik, Lucie Martínková a Zdeněk Šesták. V Kontrolní a revizní komisi budou pracovat Ondřej Herzán, Jakub Navrátil a Martin Slavík.

Celý článek

Spořící programy pro profesionální fotbalisty. Souhlasí všichni.

Žádné obyčejné mluvení na jednání Unie s LFA (profesionální kluby) a s Fotbalovou asociací. Milan Fukal z naší Unie, bývalý reprezentant, byl přímo u jednacího stolu: „Hlavní téma je teď vytvoření spořících programů pro profesionální fotbalisty. Kluby vítají návrhy na spoření hráčů a uvědomují si, jak to je důležité pro budoucnost kluků.“

Celý článek

HFU ve fotbalové rodině. Velká dohoda o spolupráci nejdůležitějších organizací

Velké Memorandum o spolupráci a vzájemném respektu nejdůležitějších fotbalových subjektů bylo podepsáno v Praze. 

Celý článek

Hráči zvolili vedení své Unie

Na 1. řádné Valné hromadě v neděli 25. června si fotbalisté zvolili své zástupce do vedení Hráčské fotbalové unie (HFU). Předsedou byl na Valné hromadě v Praze zvolen Tomáš Pešír, členy výkonného výboru Milan Fukal, Matúš Kozáčik, Zdeněk Šesták a Lucie Martínková. Zvolena byla i Kontrolní komise: Martin Slavík, Ondřej Herzán, Jakub Navrátil.

Celý článek

Hráči si zvolí vedení své Unie. Kdo kandiduje?

20.6.2017 1. řádná Valná hromada Hráčské fotbalové unie se koná 25. června 2017. Na programu jsou především demokratické volby. Každý člen HFU si zvolí své zástupce do výkonného výboru, včetně předsedy, a také do Revizní a kontrolní komise.

Celý článek

Český rozhlas Radiožurnál vysílá ve čtvrtek večer o Hráčské unii

Hostem Radiožurnálu je Zdeněk Šesták z Hráčské fotbalové unie. Hodinový program začíná v rozhlase ve čtvrtek ve 21.05 hodin.

Celý článek

Vyhodnocení soutěže o zájezd na Audi Cup 2017 v Mnichově

Tipovací soutěž připravila pro Hráčskou fotbalovou unii cestovní kancelář CZECH SPORT TRAVEL. CZECH SPORT TRAVEL je partnerem HFU a organizuje atraktivní zájezdy za sportem, nejen za fotbalem. Chystá výjezdy na velké sportovní podniky v Evropě i v Americe.

Celý článek

Egon Vůch z Kazachstánu: Unie hráčů mi pomohla s ´transfer kartou´, fotbalovou šanci nechci promarnit

Záložník Egon Vůch, který naposledy hostoval ve Slovanu Liberec, přestoupil z Viktorie Plzeň do kazachstánského klubu Tobol Kostanaj.

Celý článek

Hráči z Unie mají pracovní skupinu a chystají se na volby

HFU založila pracovní skupinu přímo z řad svých členů. Nejen velká jména, každý člen může přinést dobrý nápad. Matúš Kozáčik, Tomáš Hübschman, Marek Jarolím, Martin Slavík, Jiří Krejčí – to jsou někteří z těch, kdo chtějí pracovat pro profesionální i amatérské hráče.

Celý článek

Tomáš Hübschman zavzpomínal na Ronalda

Patron Hráčské fotbalové unie vyprávěl o tom, co zažil ve své kariéře. V reprezentaci odehrál 58 zápasů. Má bronz z EURA 2004. Už předtím jako mladík vyhrál ME do 21 let. 

Celý článek

HFU má respekt a jako jediná oficiálně zastupuje hráče v ČR

Hráčská fotbalová unie (a tedy samotní hráči) získala významné postavení. Potvrdilo se to ve schválených Stanovách Fotbalové asociace ČR.

Celý článek

Splněný slib HFU: Arbitrážní komise zrušena, řešení sporů fotbalistů se výrazně zrychlí

„Tohle hráčům opravdu pomůže!“ prohlásil předseda Unie Tomáš Pešír. „Dojde k výraznému zjednodušení řešení případných sporů hráčů s kluby,“ dodává místopředseda Unie Zdeněk Šesták. „Prioritou HFU je zároveň konfliktům a sporům předcházet.“

Celý článek

Fotbalisté se do Hráčské unie hlásí sami. Baví je program a možnost aktivně rozhodovat

Fotbalisty zajímá široký program HFU. Myslí na budoucnost, nehledají jen výhody od sponzora nebo slevu u holiče. Zástupci Unie byli znovu přímo za hráči v klubech, tentokrát v MFK Karviná, Slezském FC Opava a FK Fotbal Třinec.

Celý článek

Herzán: Znám hráčskou asociaci z Itálie. U nás HFU nabízí mnoho zajímavého

Ondřej Herzán: V Itálii byl fotbalový život fajn

Celý článek

Naše unie uzavřela dohodu o spolupráci s basketbalisty

Hráčská fotbalová unie, Česká basketbalová hráčská asociace a Česká asociace hokejistů podepsaly memorandum o spolupráci.

Celý článek

Brankář Martin Slavík znovu v Teplicích, tentokrát v dresu HFU

Martin Slavík v Teplicích: Návrat po 10 letech do klubu v úplně jiné roli. Mluvili jsme s kluky o práci Unie pro hráče.

Celý článek

HFU: Arbitrážní komise musí být zrušena

Zrušení Arbitrážní komise pomůže hráčům, řešení sporů se urychlí

Celý článek

Legendární Panenka, mistr Evropy 1976: Líbí se mi úsilí hráčů v HFU

Antonín Panenka, autor nejslavnější penalty ve finále ME 1976 v Bělehradu pro hfu.cz: „Ať se hráči zajímají, pomůže to jim samotným.“

Celý článek

1. řádná Valná hromada HFU

Výkonný výbor Hráčské fotbalové unie (dále „HFU“) se sídlem Diskařská 2431/4, 169 00 Praha 6, IČO: 057 23 141, tímto v souladu s čl. 16 odst. 1 Stanov HFU, svolává 1. řádnou Valnou hromadu HFU.  

Celý článek

Představení Unie v Mladé Boleslavi a v Jablonci

Kontakt Fotbalové unie přímo s hráči a diskuse v klubech.

Celý článek

Pomoc a přání: Hezké Velikonoce Mariánce.

Společně jsme se setkali ve Zlíně – Malenovicích a snažili jsme se pomoct a popřát hezké Velikonoce jedné malé holčičce Mariánce a její mamince. Pomohli například Zdeněk Grygera, Milan Fukal, David Hubáček, Tomáš Pešír, Jakub Jugas, Leoš Noha, Saša Smita, KFC a Hráčská fotbalová unie.

Celý článek

Zdeněk Šesták: Priority Unie? Profesionální vztahy, komunikace s hráči a žádné války

Vzájemné korektní a profesionální vztahy a k tomu jasně daná pravidla spolupráce se sportovními institucemi, to je alfa omega pro Hráčskou fotbalovou unii.

Celý článek

Zástupci Unie fotbalistů v televizi

Tomáš Pešír v úterý na ČT Sport a Milan Fukal ve středu na O2 TV Sport

Celý článek

Unie: Jasná pravidla a volby v červnu

Televize Nova se zajímá o práci Hráčské fotbalové unie. Před pár dny natočila reportáž a rozhovory s Tomášem Hübschmanem a Tomášem Pešírem.

Celý článek

Stoper Michal Rendla: Unii amatéři zajímají

Michal se narodil v roce 1991. Mládežnickými kategoriemi prošel na Kladně, kde nejprve oblékal dres Sparty, poté SK Kladno.

Celý článek

NEJ fotbalistka roku 2016 Voňková: Je mi ctí být ambasadorskou Fotbalové unie

K fotbalu, klučičímu sportu, přivedl Lucku táta. „Bral mě na své zápasy, na fotbálky se starou gardou. To mě bavilo a od pěti let jsem začala s klukama v Teplicích, kde jsem hrála až skoro do 14 let.“

Celý článek

Ondřej Herzán o Hráčské fotbalové unii

Záložník Ondřej Herzán v Česku působil například ve Spartě Praha, ale byl třeba též kapitánem Českých Budějovic. Několik let hrál v Itálii, mj. v Lecce, Veroně, La Spezii.

Celý článek

Spolupráce Hráčské unie s asociací hokejistů

Hráčská fotbalová unie (HFU) a Česká asociace hokejistů (CAIHP) 22. března 2017 podepsaly Memorandum o spolupráci.

Celý článek

Díváme se dopředu, zní z Unie pro hráče

Hráčská fotbalová unie se oficiálně představila a zahájila svoji činnost 21.února 2017. Za první impuls ke vzniku Unie je považováno veřejné vystoupení současných i bývalých ligových fotbalistů a reprezentantů v květnu 2014.

Celý článek