Martin Abraham se dvěma ligovými tituly: Jsem voják a nemám rád automaty!

Martin Abraham má na kontě dva tituly – ligu vyhrál se Slavií (2007/08) a s Libercem (2005/06). Působil také ve Spartě, Mladé Boleslavi, na Kypru i v Německu. Tvrdohlavý otevřený kluk vždy říkal, co si myslí. To se o něm ví. Teď pracuje v Armádě ČR u chemiků. V rozhovoru pro hfu.cz mluví o zodpovědnosti hráčů, o dobrém nápadu spoření profesionálních fotbalistů i o svém současném působení v krajském klubu.

Celý článek

Rok od vzniku Hráčské fotbalové unie

Hráčská fotbalová unie byla oficiálně založena a představena v únoru 2017.  Za jeden rok se toho stalo opravdu hodně. Nejdříve se Unie musela dostat do povědomí klubů a sportovních, nejen fotbalových, institucí, členové demokraticky zvolili její vedení.

Celý článek

HFU pomáhá nejen prvoligovým fotbalistům, řešíme problémy i z nižších lig

Hráčská fotbalová unie je otevřena všem fotbalistům – jak profesionálům, tak amatérům. Důkazem toho může být i případ Alexe Řeháka, který se na nás obrátil s prosbou o pomoc při svém přestupu z třetiligového HFK Olomouc do TJ Valašské Meziříčí.

Celý článek

Novým partnerem HFU se stala společnost AAA Auto

Hráčská fotbalová unie neustále zlepšuje servis pro své členy a s tím souvisí i navazování nových partnerství. To nejnovější jsme stvrdili 23. 1. 2018 podpisem smlouvy se společností AAA Auto, respektive s její dceřinou společností Mototechna, na partnerské akci v pražském Edenu.

Celý článek

Fotbalista Luboš Loučka byl málem doktor, teď trénuje mladé sparťany

Byl zrovna Silvestr, když Luboš Loučka zvedl mobil. „Míša Horňák mi volá…“ podivil se nahlas. Ten hovor byl veledůležitý, takový top telefonát uplynulého roku 2017. Michal Horňák, bývalý slavný obránce a nyní kouč juniorky Sparty, mu nabídl spolupráci: „Pojď se mnou trénovat!“

Celý článek

2018! Přání Hráčské fotbalové unie

HFU vám všem přeje nejen do roku 2018 hodně zdraví, štěstí, úspěchy v životě a ve fotbale. A hlavně radost ze hry, ať vás fotbal baví! Co vám Hráčská fotbalová unie nabízí – najdete zde

Celý článek

Antonín Rosa: Fotbal a charitativní projekty, to mě zajímá

Obránce FC Vysočina Jihlava 31letý Antonín Rosa v rozhovoru pro hfu.cz mluví o fair play ve fotbale, o charitativní činnosti i o Vánocích v rodinném kruhu.

Celý článek

HFU pomohla vybrat 121 000,- pro handicapovaného fotbalistu Lukáše Váchu

Hráčská fotbalová unie pomohla vybrat peníze na podporu bývalého fotbalisty Lukáše Váchy, který po nešťastném úrazu páteře ochrnul.

Celý článek

Daniel Zítka: Spoření hráčů? Dá se ušetřit „finanční nádhera“

Pravidelné spoření profesionálních fotbalistů. Odkládání peněz na život po kariéře, spořící fond a vůbec spořící programy pro hráče – to jsou důležitá témata, kterým se v České republice věnuje Hráčská fotbalová unie. Význam zabezpečení hráčů, které předchází krizovým situacím, si uvědomují kluby i sportovní instituce. Tyto věci fungují v zahraničí běžně. Tak třeba v Itálii už 40 let, nedávno se mluvilo o těchto aktivitách v Portugalsku. V Evropě prostě nic vyjímečného. Mnoho českých hráčů, kteří působili venku, takové spoření poznali na vlastní kůži.

Celý článek

Informace HFU o spořícím programu pro profesionální fotbalisty

Pondělí 27. listopadu v Praze ve vile Giardino – Ristorante (Bezová ulice, Braník) od 18:30 hodin.

Celý článek

Milan Fukal potěšil a obdaroval děti z Domova Horní Planá

Malebné jihočeské prostředí, Lipno, Horní Planá. Právě tam se uskutečnilo setkání Milana Fukala, někdejšího reprezentačního obránce, a jeho přátel v Dětském domově. „Bylo to fajn, prožili jsme všichni společně parádní zábavný den a doufám, že jsme dětem přivezli kromě dárků i radost a legraci. Byl jsem tam se svými přáteli, máme takovou skupinu s názvem Papalucha, která podniká různá dobrodružství,“ popsal akci Milan.

Celý článek

Navrátil: Studium hráčů je pro HFU priorita! Zájem tady je, někdy ale chybí čas

HFU klade důraz na to, aby hráči mysleli na svoji budoucnost – především na spoření a na pomoc při jejich pracovním uplatnění po skončení kariéry. A také na vzdělávání, zejména na to trenérské. „Většina fotbalistů by chtěla, až skončí s hraním, zůstat u fotbalu. Často právě jako kouči. Ostatně to není nic vyjímečného, je tomu tak i v zahraničí,“ potvrzuje Jakub Navrátil, člen širšího vedení Hráčské unie.

Celý článek

Francis Koné: Moje cena FIFA Fair Play je důležitá pro Česko. Chci ho zviditelnit.

Uplynulo několik dní, kdy útočník Francis Koné získal ocenění FIFA Fair Play Award. Zdálo by se, že zájem o současného útočníka Zbrojovky Brno pomalu utichl. A není tomu tak, v zahraničí se o jeho činu – záchraně života protihráče přímo na trávníku, pořád píše. Potvrdil to třeba i Ital Alessandro De Felice, dopisovatel jednoho z nejsledovanějších serverů calciomercato.com

Celý článek

Trenér Petr Papoušek: Už jako hráč jsem si zapisoval tréninky

Petr Papoušek má na kontě 5 titulů mistra ligy. 3 v dresu Sparty a 2 za Slovan Liberec. Vzpomínky jsou jedna věc a současnost druhá. Záložník, ročník 1977. A teď v roce 2017 – trenér.

Celý článek

Michael Krmenčík pro hfu.cz: Nesmíme usnout na vavřínech!

Útočník Michael Krmenčík dal v 10 vítězných ligových utkáních Viktorie Plzeň 7 gólů, byl vyhlášen nejlepším hráčem HET ligy za měsíc září. A nedávno v reprezentačním dresu přidal v kvalifikaci MS další dvě trefy – do sítě San Marina.

Celý článek

Unie za hráči i v Písku. Trenér Prášil: Hráči v HFU vidí velkou budoucnost.

Když nedávno byli za fotbalisty Písku Milan Fukal a Tomáš Pešír z Hráčské fotbalové unie a diskutovali s nimi o programu a práci pro hráče, tak se rychle po přihláškách do HFU doslova „zaprášilo.“ Jak by ne, když třetiligový tým z jihu Čech trénuje Ondřej Prášil. Hrál například tehdy za prvoligovou Viktorii Žižkov, působil například i v Mostě.

Celý článek

Unie směruje hráče ke studiu trenérských licencí

Jak nabídnout trenérské vzdělávání bývalým i ještě současným hráčům – členům Unie a seznámit je se vším, co příprava na dráhu trenéra obnáší. Jaké typy licencí, kdy a kde se studují… O tom mluvili Tomáš Pešír a Zdeněk Šesták z vedení HFU s Vernerem Ličkou ze sportovního oddělení Fotbalové asociace. 

Celý článek
Člen expertní pracovní skupiny HFU Marek Jarolím

Marek Jarolím: Trenér je vzor. Hráče musí posouvat fotbalově i lidsky  

Dvakrát vyhrál titul se Slavií, byl nejlepším hráčem celé ligy v roce 2009, úspěšně působil v Plzni, Jablonci, Liberci i Teplicích. Prožil i zahraniční angažmá v Číně a v Řecku. 

Celý článek

Petr Trapp

Petr Trapp: Práce po kariéře, ale zároveň ještě i fotbal

Blonďatý záložník působil třeba v Plzni, v Příbrami, ve Slavii ho trénoval současný kouč národního týmu Karel Jarolím. Získal dva mistrovské tituly. Hrál v zahraničí, např. v Řecku a nahlédl i do reprezentace. Teď v 31 letech ukončil profesionální kariéru. Co dál? Řekl si: “Chci spojit slušnou práci s amatérským fotbalem. Úplně skončit, to totiž není vůbec snadné.“

Celý článek
NEDVĚD Pavel

Pavel Nedvěd není ambasadorem ČAFH

Člen vedení HFU Zdeněk Šesták: „Nedvěd není ambasadorem asociace hráčů ČAFH, vím to od něho. Chtít si na facebooku zvednout počet lajků tím, že ČAFH vezme fotografii slavného Pavla Nedvěda, přilepí na ní své logo a gratulaci k jeho narozeninám, to považuju za krátkozraké. A hloupé.“

Celý článek

Ambasadorka HFU Voňková: V Bayernu spoříme automaticky, fotbal nebudeme hrát věčně

Lucie Voňková hraje v útoku Bayernu Mnichov. V rozhovoru pro hfu.cz mluví kapitánka národního týmu o úrovni Bundesligy, o reprezentaci i o své práci v Hráčské fotbalové unii.

Celý článek

Narozeniny patrona HFU. Tomáš Hübschman: Užívám si každý fotbalový den

Slavnému obránci Hübschmanovi je 36. „Na celém fotbale je nejhezčí to hraní. Ve fotbale se dá pracovat i v budoucnu, ale ten aktivní sportovní život je prostě to NEJ. Přeju si tedy hlavně zdraví,“ říká pro www.hfu.cz Tomáš, který v kariéře vyhrál i Pohár UEFA se Šachtarem Doněck.  

Celý článek

Fotbalový soud: Hráči mají díky HFU své zastoupení ve Sboru rozhodců

Diplomatický vliv fotbalových hráčů a jejich Unie sílí každým týdnem. Nejdřív místopředseda a bývalý slavný reprezentant Milan Fukal v Etické komisi Fotbalové asociace. Navíc: HFU – jediný respektovaný partner ve sportovním prostředí při všech oficiálních velkých jednáních za hráče. A teď dva odborní členové ve Sboru rozhodců, nominovaní Hráčskou fotbalovou unií.

Celý článek

Ondřej Herzán: Hráči u nás na práci po kariéře skoro vůbec nemyslí. Unie to musí změnit

Atraktivní pracovní uplatnění sportovců po kariéře není snadné najít. Skoro každý hráč, až přestane profesionálně kopat do míče, by chtěl zůstat u fotbalu. Mimochodem to potvrzuje i průzkum agentury Event Service, která je partnerem Hráčské fotbalové unie. Jenže to se prostě nepovede každému. HFU se tématu věnuje a připravuje nabídku vhodných pozic zaměstnání pro hráče.

Celý článek

Léto HFU: výjezdy do klubů, noví členové a pomoc hráčům

Právní zastupování hráčů v jednání s kluby a také rozvoj vztahů s partnery Unie: třeba se zdravotní agenturou Fall & Get Up, a také s Clarion Hotels a Czech sport travel.

Celý článek

L.Martínková: Ženský fotbal roste, ME to potvrdilo. Profesionalismus k nám brzy přijde

Reprezentantka Lucie Martínková mluví pro hfu.cz o podmínkách a zázemí fotbalu žen v zahraničí i v České republice.

Celý článek

HFU poskytuje právní pomoc zdarma. Spory řeší rychle ve prospěch hráčů

HFU vyřešila za 16 dní případy hráčů z Dukly. Spokojený Košút v Polsku. Rendla získal 170 tisíc korun od Čáslavi. Trapp, Šnirc, Schůt i podvedený Řehák požádali Unii o právní servis.

Celý článek

Adam Varadi už je v MFK Frýdek-Místek. HFU zrychluje administraci přestupů

Bývalý útočník Sigmy Olomouc, ale také třeba Baníku Ostrava Adam Varadi bude hrát za Frýdek-Místek. Stejně jako obránce Lukasz Pielorz. Na Unii hráčů se obracejí fotbalisté, aby pomohla se zrychlením přestupů.

Celý článek

Kondiční trenér Chrobák: „HFU klade důraz na zdraví hráčů. To se mi líbí!“

HFU začala spolupracovat s Markem Chrobákem, úspěšným osobním sportovním trenérem mj. několika známých českých sportovců.

Celý článek

CZECH SPORT TRAVEL a Hráčská unie na Slavii

HFU a její partnerská cestovní kancelář CZECH SPORT TRAVEL připravily na facebooku Unie nedávno zajímavou tipovací soutěž. Vyhrál pan Milan Kounovský a na začátku srpna pojede na AUDI CUP 2017 do Mnichova.

Celý článek

Trenér Plzně Vrba na soustředění v Rakousku: Hoši, jsou tu hosté!

Fotbalisté Viktorie Plzně slyšeli na tréninku v Tyrolsku od kouče, kromě mnoha jiných pokynů, i zvláštní výzvu: „Hej, hoši, dělejte pořádně! Dívají se na vás hosté!“ Pavel Vrba povzbudil své svěřence a zároveň uvítal u hřiště zástupce Hráčské fotbalové unie, kteří přijali pozvání na soustředění do Westendorfu poblíž Kitzbühelu.

Celý článek

Unie pokračuje v návštěvách klubů: ve Varnsdorfu potkala Martina Fenina.

Hráčskou fotbalovou unii zajímají názory hráčů, mluví s nimi přímo v klubech. Na Bohemce pestré názory kluků v čele s Danielem Krchem, ve Varnsdorfu trénuje Martin Fenin.

Celý článek

Milan Fukal je místopředseda Hráčské fotbalové unie

Ve volbách 25. června rozhodli členové HFU, sami hráči, o vedení Unie. Předseda je Tomáš Pešír. Místopředsedou se stal 3. července Milan Fukal, to potvrdil výkonný výbor na svém prvním zasedání po zvolení. Dalšími členy VV jsou Matúš Kozáčik, Lucie Martínková a Zdeněk Šesták. V Kontrolní a revizní komisi budou pracovat Ondřej Herzán, Jakub Navrátil a Martin Slavík.

Celý článek

Spořící programy pro profesionální fotbalisty. Souhlasí všichni.

Žádné obyčejné mluvení na jednání Unie s LFA (profesionální kluby) a s Fotbalovou asociací. Milan Fukal z naší Unie, bývalý reprezentant, byl přímo u jednacího stolu: „Hlavní téma je teď vytvoření spořících programů pro profesionální fotbalisty. Kluby vítají návrhy na spoření hráčů a uvědomují si, jak to je důležité pro budoucnost kluků.“

Celý článek

HFU ve fotbalové rodině. Velká dohoda o spolupráci nejdůležitějších organizací

Velké Memorandum o spolupráci a vzájemném respektu nejdůležitějších fotbalových subjektů bylo podepsáno v Praze. 

Celý článek

Hráči zvolili vedení své Unie

Na 1. řádné Valné hromadě v neděli 25. června si fotbalisté zvolili své zástupce do vedení Hráčské fotbalové unie (HFU). Předsedou byl na Valné hromadě v Praze zvolen Tomáš Pešír, členy výkonného výboru Milan Fukal, Matúš Kozáčik, Zdeněk Šesták a Lucie Martínková. Zvolena byla i Kontrolní komise: Martin Slavík, Ondřej Herzán, Jakub Navrátil.

Celý článek

Hráči si zvolí vedení své Unie. Kdo kandiduje?

20.6.2017 1. řádná Valná hromada Hráčské fotbalové unie se koná 25. června 2017. Na programu jsou především demokratické volby. Každý člen HFU si zvolí své zástupce do výkonného výboru, včetně předsedy, a také do Revizní a kontrolní komise.

Celý článek

Český rozhlas Radiožurnál vysílá ve čtvrtek večer o Hráčské unii

Hostem Radiožurnálu je Zdeněk Šesták z Hráčské fotbalové unie. Hodinový program začíná v rozhlase ve čtvrtek ve 21.05 hodin.

Celý článek

Vyhodnocení soutěže o zájezd na Audi Cup 2017 v Mnichově

Tipovací soutěž připravila pro Hráčskou fotbalovou unii cestovní kancelář CZECH SPORT TRAVEL. CZECH SPORT TRAVEL je partnerem HFU a organizuje atraktivní zájezdy za sportem, nejen za fotbalem. Chystá výjezdy na velké sportovní podniky v Evropě i v Americe.

Celý článek

Egon Vůch z Kazachstánu: Unie hráčů mi pomohla s ´transfer kartou´, fotbalovou šanci nechci promarnit

Záložník Egon Vůch, který naposledy hostoval ve Slovanu Liberec, přestoupil z Viktorie Plzeň do kazachstánského klubu Tobol Kostanaj.

Celý článek

Hráči z Unie mají pracovní skupinu a chystají se na volby

HFU založila pracovní skupinu přímo z řad svých členů. Nejen velká jména, každý člen může přinést dobrý nápad. Matúš Kozáčik, Tomáš Hübschman, Marek Jarolím, Martin Slavík, Jiří Krejčí – to jsou někteří z těch, kdo chtějí pracovat pro profesionální i amatérské hráče.

Celý článek

Tomáš Hübschman zavzpomínal na Ronalda

Patron Hráčské fotbalové unie vyprávěl o tom, co zažil ve své kariéře. V reprezentaci odehrál 58 zápasů. Má bronz z EURA 2004. Už předtím jako mladík vyhrál ME do 21 let. 

Celý článek

HFU má respekt a jako jediná oficiálně zastupuje hráče v ČR

Hráčská fotbalová unie (a tedy samotní hráči) získala významné postavení. Potvrdilo se to ve schválených Stanovách Fotbalové asociace ČR.

Celý článek

Splněný slib HFU: Arbitrážní komise zrušena, řešení sporů fotbalistů se výrazně zrychlí

„Tohle hráčům opravdu pomůže!“ prohlásil předseda Unie Tomáš Pešír. „Dojde k výraznému zjednodušení řešení případných sporů hráčů s kluby,“ dodává místopředseda Unie Zdeněk Šesták. „Prioritou HFU je zároveň konfliktům a sporům předcházet.“

Celý článek

Fotbalisté se do Hráčské unie hlásí sami. Baví je program a možnost aktivně rozhodovat

Fotbalisty zajímá široký program HFU. Myslí na budoucnost, nehledají jen výhody od sponzora nebo slevu u holiče. Zástupci Unie byli znovu přímo za hráči v klubech, tentokrát v MFK Karviná, Slezském FC Opava a FK Fotbal Třinec.

Celý článek

Herzán: Znám hráčskou asociaci z Itálie. U nás HFU nabízí mnoho zajímavého

Ondřej Herzán: V Itálii byl fotbalový život fajn

Celý článek

Naše unie uzavřela dohodu o spolupráci s basketbalisty

Hráčská fotbalová unie, Česká basketbalová hráčská asociace a Česká asociace hokejistů podepsaly memorandum o spolupráci.

Celý článek

Brankář Martin Slavík znovu v Teplicích, tentokrát v dresu HFU

Martin Slavík v Teplicích: Návrat po 10 letech do klubu v úplně jiné roli. Mluvili jsme s kluky o práci Unie pro hráče.

Celý článek

HFU: Arbitrážní komise musí být zrušena

Zrušení Arbitrážní komise pomůže hráčům, řešení sporů se urychlí

Celý článek

Legendární Panenka, mistr Evropy 1976: Líbí se mi úsilí hráčů v HFU

Antonín Panenka, autor nejslavnější penalty ve finále ME 1976 v Bělehradu pro hfu.cz: „Ať se hráči zajímají, pomůže to jim samotným.“

Celý článek

1. řádná Valná hromada HFU

Výkonný výbor Hráčské fotbalové unie (dále „HFU“) se sídlem Diskařská 2431/4, 169 00 Praha 6, IČO: 057 23 141, tímto v souladu s čl. 16 odst. 1 Stanov HFU, svolává 1. řádnou Valnou hromadu HFU.  

Celý článek

Představení Unie v Mladé Boleslavi a v Jablonci

Kontakt Fotbalové unie přímo s hráči a diskuse v klubech.

Celý článek

Pomoc a přání: Hezké Velikonoce Mariánce.

Společně jsme se setkali ve Zlíně – Malenovicích a snažili jsme se pomoct a popřát hezké Velikonoce jedné malé holčičce Mariánce a její mamince. Pomohli například Zdeněk Grygera, Milan Fukal, David Hubáček, Tomáš Pešír, Jakub Jugas, Leoš Noha, Saša Smita, KFC a Hráčská fotbalová unie.

Celý článek

Zdeněk Šesták: Priority Unie? Profesionální vztahy, komunikace s hráči a žádné války

Vzájemné korektní a profesionální vztahy a k tomu jasně daná pravidla spolupráce se sportovními institucemi, to je alfa omega pro Hráčskou fotbalovou unii.

Celý článek

Zástupci Unie fotbalistů v televizi

Tomáš Pešír v úterý na ČT Sport a Milan Fukal ve středu na O2 TV Sport

Celý článek

Unie: Jasná pravidla a volby v červnu

Televize Nova se zajímá o práci Hráčské fotbalové unie. Před pár dny natočila reportáž a rozhovory s Tomášem Hübschmanem a Tomášem Pešírem.

Celý článek

Stoper Michal Rendla: Unii amatéři zajímají

Michal se narodil v roce 1991. Mládežnickými kategoriemi prošel na Kladně, kde nejprve oblékal dres Sparty, poté SK Kladno.

Celý článek

NEJ fotbalistka roku 2016 Voňková: Je mi ctí být ambasadorskou Fotbalové unie

K fotbalu, klučičímu sportu, přivedl Lucku táta. „Bral mě na své zápasy, na fotbálky se starou gardou. To mě bavilo a od pěti let jsem začala s klukama v Teplicích, kde jsem hrála až skoro do 14 let.“

Celý článek

Ondřej Herzán o Hráčské fotbalové unii

Záložník Ondřej Herzán v Česku působil například ve Spartě Praha, ale byl třeba též kapitánem Českých Budějovic. Několik let hrál v Itálii, mj. v Lecce, Veroně, La Spezii.

Celý článek

Spolupráce Hráčské unie s asociací hokejistů

Hráčská fotbalová unie (HFU) a Česká asociace hokejistů (CAIHP) 22. března 2017 podepsaly Memorandum o spolupráci.

Celý článek

Díváme se dopředu, zní z Unie pro hráče

Hráčská fotbalová unie se oficiálně představila a zahájila svoji činnost 21.února 2017. Za první impuls ke vzniku Unie je považováno veřejné vystoupení současných i bývalých ligových fotbalistů a reprezentantů v květnu 2014.

Celý článek