Co dělat po kariéře? HFU nabízí pomoc

Mnoho sportovců po ukončení své profesionální kariéry nemá zajištěnou vlastní budoucnost a tak musí řešit, co dělat dál. Pomocnou ruku jim v tom podává HFU ve spolupráci s CAIHP skrze společnou platformu ELIIT (Education, Law, Investment, Insurance, Taxes).

Hráčská fotbalová unie (HFU) s Českou asociací hokejistů (CAIHP) již od svých založení vyvíjely maximální úsilí, aby mohly svým členům nabízet nadstandardní služby i za hranicemi hřiště. Na základě dialogu s hráči a zjišťování jejich potřeb tak bylo za dobu působení asociací vytipováno několik oblastí, které mohou zásadně ovlivnit kariéru hráče, a to nikoli přímo na hřišti, ale v rámci běžného každodenního života.

Platforma ELIIT vznikla jako prostor, který by hráčům sloužil jako opora a poskytl jim základní orientaci v různorodé problematice od právních povinností a služeb přes daňové závazky, finanční a investiční záležitosti, pojištění až po vzdělávání a hledání zaměstnání po kariéře.

Pro každou oblast byl pečlivě vybrán renomovaný partner, a to s pochopením toho, že cílem není na prvním místě propagovat vlastní služby, nýbrž sloužit hráčům jako kolegové a poradci, kteří je provedou problematikou jednotlivých oblastí. Konkrétní rozhodnutí a případný výběr konkrétního partnera či produktu je vždy plně na svobodném rozhodnutí hráče.

Předseda HFU, Tomáš Pešír, k tématu dodává: „Ideální doba, kdy by měl začít hráč řešit přechod do normálního života je tak 3 roky před koncem kariéry. Samozřejmě jen málokdo ví, kdy tu kariéru skončí, ale řekněme, že tak ve věku 28 let už by měli hráči přemýšlet, co budou chtít dělat dál.

 

Více informací na stránkách platformy ELIIT: https://www.eliit.info/ 

Video-reportáž z představení platformy ELIIT naleznete zde.

Zpět na zprávy