Bilance kempu HFU: Čtyři hráči začínají nový týden v profesionálních klubech

Fotbalový kemp HFU pro hráče bez angažmá skončil teprve v sobotu přípravným zápasem v Táboře a už v tomto týdnu se hned čtyři jeho účastníci připravují v profesionálních týmech 1. a 2.ligy. Tady jsou jejich jména i s komentářem Romana Bednáře, který je na tréninkovém soustředění Unie trenérsky vedl. 

Nové angažmá se pokouší získat 19letý Radek Smékal. Střední záložník se již v průběhu kempu zařadil do přípravy druholigového FC Vysočina Jihlava.

Vůbec mě to nepřekvapilo. Radek patřil na kempu k nejlepším a to i přesto, že to byl jeden z nejmladších kluků. Má velký potenciál, jeho přístup k práci a tréninku byl ukázkový. Osobně jsem říkal, že bych mu dal šanci v klubu v první lize. Nakonec po něm sáhla Jihlava, která ještě loni hrála nejvyšší soutěž. Věřím, že si tam Radek smlouvu vybojuje,“ říká Roman Bednář.

Dalším hráčem, který se zapojí do přípravy profesionálního klubu, je 21letý krajní záložník Lukáš Veselý. Toho si vyhlédla prvoligová Příbram.  

Lukáš odehrál fantasticky přípravný zápas s Táborskem. Byl jeden z nejlepších na hřišti a tak není divu, že o něj byl po utkání zájem a to dokonce z týmu z první ligy. Věřím, že Lukáš uspěje na testech a odjede s klubem na soustředění,“ popisuje Bednář.

Dalšími, kdo na sebe výrazně upozornili v přípravném zápase, byli 22letý záložník Martin Ráliš a 24letý útočník Tomáš Kabourek. Oba shodně budou pokoušet své štěstí u týmů z první slovenské ligy.

Roman Bednář k Martinovi Rálišovi a Tomášovi Kabourkovi říká: „Oba borci odehráli výborný zápas. Martin přistupoval k tréninkům poctivě. Tomáš je hráč, který výrazně převyšuje ligu, ve které do této chvíle nastupoval. Oba dva byli adepti na posun výš. Doufám, že na Slovensku zaujmou a probojují se tam do hlavního týmu.

Zpět na zprávy