HFU pomáhá nejen prvoligovým fotbalistům, řešíme problémy i z nižších lig

Hráčská fotbalová unie je otevřena všem fotbalistům – jak profesionálům, tak amatérům. Důkazem toho může být i případ Alexe Řeháka, který se na nás obrátil s prosbou o pomoc při svém přestupu z třetiligového HFK Olomouc do TJ Valašské Meziříčí.

Alex je kmenovým hráčem Sigmy Olomouc, v probíhajícím ročníku byl ale na hostování v jiném olomouckém týmu – HFK, který hraje Moravskoslezskou fotbalovou ligu. V průběhu podzimu Alex pravidelně nastupoval za A tým. Ten se s ním však rozhodl na přelomu roku rozvázat smlouvu. Alexovi navíc nechodila v posledních měsících pravidelně celá výplata, a jelikož je kmenovým hráčem jiného týmu, nastal též administrativní problém s ukončením hostování a přestupu do jiného klubu. Proto se Alex obrátil na Hráčskou fotbalovou unii, která mu vyšla, i jako nečlenovi, maximálně vstříc.

Nejdřív jsem vůbec nevěděl, jak mám postupovat. V administrativních věcech se moc nevyznám a klub mě v tom trochu nechal. Po vypovězení smlouvy ze strany HFK Olomouc jsem si našel nový tým, ve kterém jsem už uspěl i na testech, zadrhla se ale právě administrativní stránka věci. Nikdo nevěděl, jak to mám vyřešit. Bývalý klub mi navíc ještě dlužil nějaké peníze. Naštěstí jsem ale dostal kontakt na Tomáše Pešíra, kterému jsem zavolal a v následujících dnech se všechno dalo do pohybu,“ svěřuje se Alex pro hfu.cz.

Po kontaktu HFU s HFK Olomouc byla skutečně Alexovi uhrazena většina smluvních pohledávek a přestup po administrativní stránce doveden do úspěšného konce. „HFU děkuji za pomoc. Ani jsem nevěřil, že to půjde tak rychle. Je velký rozdíl, když si problémy musíte řešit sám, nebo když za vámi stojí někdo zkušený, kdo ví jak na to a pomůže vám. Snad už se teď žádný zádrhel nevyskytne a já budu moci prostě normálně hrát,“ dodává Alex Řehák.

Pokud máte podobný problém, neváhejte se na nás obrátit.

Zpět na zprávy